Wycieczki z Karpacza

Skalne miasto + Laboratorium Hitlera

skalne-miasto

Opis wycieczki

Piaskowe formy skalny, spacer po wąwozie, spływ po górskim jeziorku, wodospad, czas wolny. Arado – Tajemnicze Zaginione Laboratorium Hitlera. Pokaz iluminacji, efekty audio, odkrywanie niemieckich tajemnic z przewodnikiem w roli polskiego agenta.

Więcej

Praga z rejsem po Wełtawie

praga-z-rejsem

Opis wycieczki

W programie wycieczki zwiedzanie najstarszych i najbardziej znanych praskich zabytków: Pohorzelec, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloy, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti, Muzeum Miniatur…

Więcej

Miśnia i Moritzburg

Miśnia2

Opis wycieczki

Miśnia to miasto położone nad brzegiem Łaby, 25km dzieli je od Drezna. Produkowana jest tu od 300 lat znana na całym świecie porcelana miśnieńska. Na wysokim wzgórzu, w pobliżu zabytkowego centrum znajduje się późnogotycki zamek Albrechtsburg Następnie zwiedzamy Pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii barokowy pałac na wodzie dynastii Wettinów ze słynną kolekcją poroża i trofeów myśliwskich.

Więcej

Wiedeń

wieden

Opis wycieczki

Wyjazd z Karpacza, przejazd w kierunku granicy w Lubawce. Czas wolny po stronie czeskiej na drobne zakupy, śniadanie. Przyjazd do Wiednia, zwiedzanie: Ring Wiedeński- Ministerstwo Wojny, Opera Wiedeńska, Plac Marii Teresy, spacer po Wiedniu: Parlament, Ratusz, Teatr Cesarski, Ogrody Miejskie, Hofburg (siedziba Cesarzy)…

Więcej

Praga

praga

Opis wycieczki

Praga to wyjątkowe miasto, które czeka na nas tuż za granicą, u naszych południowych sąsiadów. Wielowiekowa historia tej czeskiej metropolii o wspaniałej atmosferze zaowocowała w licznych znanych zakątkach – Hradczany, Stare Miasto czy Most Karola to tylko niektóre z popularnych miejsc, które obejmuje nasza wycieczka do Pragi…

Więcej

Praga nocą

praga-noca

Opis wycieczki

Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Most Karola, Stare Miasto (Ratusz Staromiejski, Rynek, XV-wieczny Zegar Orloj), czas wolny, Koncert Grających Fontann (gra świateł, dźwięku i wody).

Więcej

Morawski Kras

moravskykras

Opis wycieczki

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kompleksów jaskiń (Przepaść Macocha), przejażdżka łodzią, wjazd kolejką górską, czas wolny na drobne zakupy.

Więcej

Czeski Raj

czeski-raj

Opis wycieczki

Bożkowskie jaskinie, Czeskie Zamki, Prachowskie Skały, czas wolny na drobne zakupy.

Więcej

Skalne Miasto

skalnemiasto

Opis wycieczki

Pisakowe formy skalne, wodospad, spływ po górskim jeziorku, spacer w wąwozie, czas wolny na drobne zakupy.

Więcej

Liberec Frydlant

liberec

Opis wycieczki

Wyjazd z Karpacza i przejazd do Liberca. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z kolekcją orchidei. Przejazd do miasteczka Frydlant na pograniczu Polski i Czech. Zwiedzanie zamku Frydlant: bogata ekspozyzja broni myśliwskiej i wojskowej oraz ciekawa ekspozycja dawnej kuchni zamkowej. Przejazd do Hejnic – barokowa bazylika mniejsza NMP. Przejazd do małego, uroczego uzdrowiska Laznie Libverda. Czas wolny.

Więcej

Safari ZOO

skalnemiast-safari

Opis wycieczki

Spacer po ogrodzie Zoologicznym z Parkiem Safari – egzotyczne zwierzęta, przejazd Safari busem wśród wolno chodzących dzikich zwierząt, wspaniałe miejsce dla dorosłych i dzieci.

Więcej

Drezno

drezno

Opis wycieczki

Zamek Drezdeński, Zwinger – Zespół Pałacowy, Galeria, Muzeum Historyczne, Katedra, Kościół, Fraunkirche, nowe centrum miasta, czas wolny na drobne zakupy.

Więcej

Saksońska Szwajcaria

szwarcaria-saksonska

Opis wycieczki

Konigstein (potężna twierdza z czasów Saskich), Stolpen – Zamek Augusta II Mocnego (miejsce więzienia Hrabiny Cosel), Skalne Baszty w zakolu Łaby.

Więcej

Dolina Pałaców i Ogrodów

_A005790

Opis wycieczki

Wycieczka po odrestaurowanych pałacach i rezydencjach w Kotlinie Jeleniogórskiej. Mysłakowice, Łomnica, Wojanów i Staniszów zachwycają swoim pięknem i bogatą historią.

Więcej

Spreewald – Łużycka Wenecja

20140503_131044

Opis wycieczki

Spreewald (Szprewald) to malownicza kraina położona na Dolnych Łużycach około 100 km na południe od Berlina. Podczas ostatniego zlodowacenia rzeka Szprewa utworzyła blisko 1000 km odnóg tworzących rzeczny labirynt. Dzięki temu po kanałach Spreewaldu organizowane są wycieczki czółnami wprawianymi w ruch przez flisaków długimi kijami. Stąd nazwa Łużycka Wenecja…

Więcej

Kotlina Jeleniogórska

_B003198

Opis wycieczki

Zamek Chojnik (Zbójeckie Skały, Zbójecka Grota), Szklarska Poręba (Wodospad szklarki, Wodospad Kamieńczyka – najwyższy w Polskich Karkonoszach).

Więcej

Czeska Szwajcaria

czeska-szwajcaria

Opis wycieczki

Magiczne miejsce, kraina pełna skalnych wież. Pravcicka Brama – największa w Europie naturalna brama. W tym niezwykłym miejscu kręcona była część ujęć do filmu „Opowieści z Narnii”. Spływ łódkami malowniczą doliną rzeki Kamienicy.

Więcej

Warunki uczestnictwa

W dokumencie powyżej znajdą Państwo ogólne warunki uczestnictwa w jednodniowych wycieczkach z Karpacza, organizowanych przez biuro turystyczne „Karkonosze”.